PolskiAngielski
Strona główna1 » Costadoro

Kontakt

 • Adres salonu sprzedaży:

  Ul. Krypska 52/54
  Wjazd od ul. Grochowskiej 181
  04-105 Warszawa
  Prosimy kierować się na 13Win. Pod danym adresem mieszczą się dwie firmy.
  Własny parking

  Sprzedawca:
  JJS s.c.
  ul. Grenadierów 40 lok. 33
  04-073 Warszawa
  NIP: 1132864784
 • E-mail:sales@royaltastes.eu
 • Telefon+48 603 945 815
 • Godziny działania sklepuPoniedziałek - Czwartek 12-21 Piątek - Sobota: 12-22

Costadoro

Costadoro
 

W 1890 roku przedsiębiorczy dżentelmen, „Commendatore” Oreste Beccuti otworzył w Turynie sklep połączony z palarnią kawy i nadał mu nazwę COSTADORO. Wkrótce jego sklep stał się ważnym miejscem w Turynie, odwiedzanym przez wszystkich okolicznych miłośników kawy. I tak, w miarę upływu lat z rodzinnego baru, sklepu i palarni rozwinęła się prężna firma, eksportująca swoje kawy do przeszło 30 krajów świata (w tym także do Polski). Mimo wzrostu i rozwoju przedsiębiorstwa jakość kawy pozostała niezmiennie najwyższa z możliwych. Duch „Commendatore” unosi się bowiem ciągle nad tym ważnym dla włoskiej kultury kawowej przedsięwzięciem.

Współczesna renoma i pozycja COSTADORO na niezwykle trudnym włoskim rynku kawy bierze się ze starannego procesu selekcji i palenia ziaren najwyższej jakości. Gdy zaś mówimy o renomie mamy na myśli nie tylko najbardziej wymagających odbiorców, jak dwór królewski we Włoszech (dawniej), czy Kreml lub Hôtel de Paris w Monaco (współcześnie). To także nieodmiennie bardzo wysokie miejsce w najgłośniejszych rankingach czy konkursach.

W 2008 roku produkty COSTADORO kolejny raz znalazły uznanie w oczach autorów raportu sporządzonego przez największy niezależny włoski magazyn konsumencki "Altroconsumo" (przy współpracy z IIAA). Uznano tam, że najlepszą we Włoszech kawę spożyć można w lokalach serwujących właśnie COSTADORO. [pełna wersja raportu, finałowe zestawienie, oraz tłumaczenie podsumowania]. MASTER CLUB COFFEE, najwykwintniejsza z kaw COSTADORO wyróżniona została złotymi medalami International Coffee Tasting w 2006 ("Espresso coffee") i 2008 roku ("Italian espresso blends for the horeca"). [Wyniki tutaj i tutaj]. Trudno o lepsze rekomendacje. Ponadto mieszanka COSTADORO Master Club Coffee jest certyfikowana jako „Espresso Italiano” przez INEI.
 


Poniżej przedstawiamy drogę, jaką kawa Costadoro musi przejść, by trafić do Państwa filiżanki jako wyśmienite espresso:

Krok 1: Zakup nasion

Kawę sprowadzamy bezpośrednio z krajów uprawy ( przede wszystkim z Ameryki Środkowej). Costadoro dobiera tylko sprawdzonych dostawców – takich, którzy są w stanie zapewnić najwyższą jakość.

Nasza kawa pochodzi przede wszystkim z Brazylii. Sprowadzana stamtąd kawa Santos uprawiana jest w trzech regionach: Cerrado, Mojan i Minasgerais. Rośnie ona na wysokości od 400 do 700 metrów nad poziomem morza. Drugim krajem z którego pozyskujemy kawę jest Gwatemala, tam produkowana jest ona na dwóch obszarach, Atitlan i Coban, nazywanych także ze względu na obecność wulkanów „Entre Volcanos”. Kawa rośnie tam na wysokości od 1500 do 1800 metrów nad poziomem morza. Trzecim miejscem pochodzenia kawy jest Kostaryka i okolice Tarrazu, obszaru oddzielającego Pacyfik od Atlantyku. Dzięki położeniu uprawie sprzyjają wiatry wiejące znad obu tych oceanów. Kawa w tym regionie rośnie na wysokości 1500 – 1800 metrów n.p.m. Czwartym wreszcie miejscem, z którego pochodzą nasze kawy, jest Etiopia, konkretnie zaś miejsce nazywane Sisamo. Tam kawa uprawiana jest na wysokości 1200 – 1500 m n.p.m

Jeszcze przed dostarczeniem nasion kawy do palarni są one poddawane specjalnej chemicznej analizie, która zapewnia  eliminację zbędnych elementów chemicznych i organicznych.

Gdy surowa kawa dociera do zakładu, poddawana jest starannej obróbce za pomocą maszyn przesiewających i usuwających warstwę ochronną z nasion. Cały proces przetwórczy jest nadzorowany przez zawansowany technologicznie system komputerowy, który koordynuje wszystkie etapy przetwarzania.

Krok 2: Proces palenia

Do każdego rodzaju kawy używamy oddzielnego procesu palenia, ponieważ każdy gatunek nasion w zależności od regionu pochodzenia wymaga palenia w określonym czasie (12 - 18 minut) i w konkretnej temperaturze. W odróżnieniu od innych palarni, które często poddają procesowi palenia już gotową mieszankę kaw, Costadoro kontynuuje tę dobrą praktykę.

Krok 3: Wybór nasion

Selekcja jest procesem wyróżniającym się najwyższą precyzją. Costadoro, komponując odpowiednie mieszanki, wybiera gatunki o najlepszych właściwościach. Specjalne sortownice optyczne sterowane elektronicznie kontrolują wszystkie nasiona i eliminują te, które nie spełniają przewidzianej normy koloru: wszystkie zbyt ciemne i zbyt jasne są automatycznie usuwane.

Proces palenia stosowany przez Costadoro pomimo tego, że jest kosztowny i czasochłonny, gwarantuje optymalne rezultaty oraz najwyższy poziom jakości.

Krok 4: Sporządzanie mieszanki

Poszczególne rodzaje kaw same w sobie nie spowodują jeszcze, że otrzymamy znakomitą filiżankę espresso. Dlatego właśnie mieszanie różnych gatunków jest decydującym etapem całego procesu produkcji kawy, który nadaje tożsamość palarniom kawy i decyduje o charakterystycznym wizerunku każdej z nich.

Porcje poszczególnych rodzajów kaw, których używamy do sporządzenia mieszanki, nie są stałe ze względu na zmieniające się właściwości kawy, zależne od konkretnej partii, jak również pory roku. Najważniejsze jest jednak, aby zawsze osiągnąć ten sam unikalny efekt.

Krok 5: Pakowanie kawy

Costadoro stosuje dwie różne metody pakowania:

- opakowania nie zabezpieczone próżniowo: opakowania takie są przeznaczone głównie na rynek krajowy (lokalny), gdzie nie istnieje potrzeba zabezpieczenia kawy przed utlenieniem, podstawą jest tam bowiem dostawa cotygodniowa.

- opakowanie próżniowe: taki rodzaj pakowania polega na odpowiednim zastosowaniu azotu i wytworzeniu próżni w torebce lub puszce. Opakowania próżniowe są przeznaczone do sprzedaży na rynku zagranicznym, jak również krajowym – tam, gdzie niezbędne jest zakonserwowanie kawy na dłuższy czas, by mogła zachować aromat i walory smakowe nawet przez kilka miesięcy. 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Szukaj produktu

Promocje

123456
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl